• Exkurzia v sninskom kaštieli

• Žiaci výtvarného odboru navštívili zaujímavý architektonický objekt v regióne, poskytujúci umelecké vyžitie.
            Dňa 5.4.2019 sa zúčastnili exkurzie do sninského kaštieľa.
            Prezreli si aktuálne výstavy :
            - Mýtus 3 - Mária Amrichová, Dominika Kačkošová, Dominika Brečková
            - Kovačické návraty- tvorba insitných maliarov Pavel Povolný- Juhás / Padina/,
            Ján Žolnay /Kovačica/
            - Výstava humenského sochára Jaroslava Drotára Pod hladinou
            Odborný výklad kurátorky PaedDr. Daniely  Kapráľovej nám pomohol pochopiť postupy a tvorivé  zámery mladých autoriek aj vystavenú sochársku tvorbu.
            Spoznali sme zaujímavý architektonický objekt v Snine – kaštieľ, ktorý je ešte stále v procese premien.
            Cestou na stanicu sme sa zastavili v Galérii Andreja Smoláka, kde sme si prezreli rôznorodú súčasnú tvorbu z medzinárodných festivalov.

• Jarný koncert

• Srdečne pozývame všetkých na Jarný koncert našich žiakov dňa 9. apríla 2019 o 16,30 hod. v Dome kultúry v Humennom

• Boli sme za deťmi na pediatrii

• Marec - mesiac knihy. Známy fakt dostal novú podobu na detskom oddelení humenskej nemocnice.

Dobrovoľnícke centrum v Humennom v spolupráci s OZ Celé Slovensko číta deťom pripravilo v rámci marca mesiaca knihy čítania na pediatrickom oddelení v dňoch 21. - 22. 3. 2019. Dva dni po sebe príjemnú atmosféru medzi choré deti priniesli myšlienky z kníh a všetci čítajúci. Za nemocnicu - pán riaditeľ nemocnice, námestníčka pre ošetrovateľstvo, garantka projektu i primárka detského oddelenia.

Významnými hosťami projektu, ktorí tiež čítali a rozprávali sa s deťmi boli spisovateľka Gabriela Futová a herec Divadla J. Záborského z Prešova Filip Lenárth. S radosťou sa medzi čítajúcich zaradili aj  pracovníčka Vihorlatskej knižnice Zuzana Švecová a naša pedagogička literárno-dramatického odboru Eva Jacevičová.

Hudobnými číslami spríjemnili druhý deň čítania gitarista Jakub Burda spolu so svojím triednym učiteľom Petrom Frankom a akordeonista Rastislav Jasik z triedy Srdana Stojiljkoviča.

• Naši recitátori potešili

• Do okresného  kola 65.ročníka postupovej súťaže Hviezdoslavov Kubín vstúpilo 7 recitátorov z literárno-dramatického odboru. Súťažili vo všetkých kategóriách okrem III. kategórie poézie a vyrecitovali si štyri prvé a tri druhé miesta.

Všetky prvé miesta postupujú do krajského zápolenia, konkrétne do Prešova. Podľa propozícií súťaže porota rozhodla o postupe do krajského kola z druhého miesta v IV. kategórii poézie.

Takto sa umiestnili naši recitátori na okresnom kole

postupovej súťaže Hviezdoslavov Kubín:

I. kategória    próza     2. miesto   Tereza Ledžinská

poézia   1. miesto     Zoe Ivanová               postup do krajského kola

II. kategória   próza     2. miesto   Michal Janošov

poézia   1.miesto    Alžbeta Piňková        postup do krajského kola

III. kategória   próza    1. miesto   Kristián Feškanič      postup do krajského kola

IV. kategória   próza    1. miesto   Martin Mihaľov          postup do krajského kola

poézia   2. miesto   Adrián Kráľovský     postup do krajského kola

Blahoželáme všetkým recitátorom ku skvelým výkonom v súťaži!

• Úspechy našich klaviristov

• Žiaci klavírneho oddelenia našej ZUŠky sú pravidelnými a úspešnými účastníkmi súťaže vo štvorručnej hre v regióne Prešovského a Košického kraja,  ktorá sa koná každé 2 roky na ZUŠ Bernolákova v Košiciach. Aj tohto roku sa uskutočnila 20. marca. Doniesli sme si hneď niekoľko ocenení.

Zlaté pásmo: 1. kategória (do 11 rokov)

Sarah Danková, Viktória Džatková (uč. Mgr. J. Dobrančinová, DiS. art.)

Strieborné pásmo: 2. kategória  (do 13 rokov)

Mária Skoupilová, Peter Hanzal (uč. T. Oleksíková, DiS. art.)

Zlaté pásmo a víťazstvo v kategórii: 3. kategória (do 15 rokov)

Richard Čisľák, Ondrej Vrabeľ (uč. T. Oleksíková, DiS. art.)

Zlaté pásmo:5. kategória (nad 17 rokov)

Kristína Telepčáková, Gustáv Urban (uč. M. Berešová, DiS. art.)

Blahoželáme a ďakujeme všetkým oceneným klaviristom a ich učiteľkám za ich usilovnú prácu a reprezentáciu našej školy.

• Jubilejný akordeónový koncert 16. 03. 2019

• Do galérie Jubilejný akordeónový koncert 16. 03. 2019 boli pridané fotografie.

Dňa 16. marca 2019 sa v Dome kultúry rozozvučali akordeóny. Náš akordeónový orchester Rondo oslaval 60. výročie založenia. Na pódiu vystupovalo vyše 50 účinkujúcich, aktívne sa zapojili aj bývalí žiaci - absolventi. Orchester pripravila a dirigovala učiteľka Jana Nemčíková, DiS. art., na 2 skladby prenechala "dirigentskú paličku" našim hosťom z Holandska: Henk Tiebosch a Niels Tiebosch, s ktorými udržiavame družbu od roku 1991. Okrem samostatných skladieb odznela jedna skladba akordeónového orchestra s komorným speváckym zborom, ktorý pripravila Mgr. Katarína Rondziková, DiS. art. Sólovo sa predstavili speváčky Terézia Kočanová a Miriama Sijková z triedy uč. Mgr. Kataríny Rondzikovej, DiS. art. a na klavíri štvorručne zahrali žiaci Gustáv Urban a Kristína Telepčáková z triedy uč. Márie Berešovej, DiS. art. Tento koncert sa konal pod záštitou primátora mesta PhDr. Ing. Miloša Merička a za účasti poslancov Prešovského samosprávneho kraja a Mestského zastupiteľstva v Humennom. Ďakovnými listami boli ocenení bývalí dirigenti, ktorí prispeli k formovaniu orchestra:

Mikuláš Fecura/in memoriam, PaedDr. Štefan Polovka/in memoriam, Ivan Mihalič, Juraj Timko, Elena Gombitová, Mária Nemčíková, DiS. art. a súčasná dirigentka Jana Nemčíková, DiS. art.

Všetkým účinkujúcim ďakujeme za nezabudnuteľný umelecký zážitok

Za fotky ďakujeme Valentíne Holotovej

• Celoslovenská výtvarná súťaž EKOPOSTER 2018 - Trstená

• Umiestnenie našich žiakov v súťaži:

2.KATEGÓRIA ZUŠ

1.miesto:Mia Kasaničová, Karolína Hoľková, Lucia Betáková - Vzduch-zem-voda /Mgr. D.Zalaiová

2.miesto: Michaela Kucerová, Marína Hajičková, Zuzana Kridlová, Miroslava Zara Kucanová - EKOPRÍBEH/ Mgr. D.Zalaiová