• Naše aktuality

•

Dňa 9. apríla 2016 sa naše žiačky tanečného odboru zúčastnili Celoslovenskej tanečnej súťaže HUMENNÉ - SRDCOM - POHYBOM.

Gratulujeme týmto šikovným žiačkam a ich učiteľke Ľubomíre Bazárovej za umiestnenie v striebornom pásme v kategórii Juniori - scénika s choreografiou "Sestry" na Celoslovenskej tanečnej súťaži HUMENNÉ - SRDCOM - POHYBOM, ktoré dňa 9. apríla 2016 zorganizovala SZUŠ Múza v spolupráci s mestom Humenné.

Rekord v tancovaní Karičky.

Dňa 26.6.2013 sa DFS Kolovrátok  zúčastnil na veľmi peknom podujatí v Košiciach, kde sa tancoval rekord v tancovaní Karičky. Tohto podujatia sa zúčastnilo 965 tancachtivých detí, mládeže ale aj  seniorov. Najmladší tanečník mal 5 a najstarší  80 rokov.       Okrem nás sa do karičiek zapojili rôzne školy, detské folklórne súbory, folklórne súbory, dedinské folklórne skupiny, ale aj študenti z Japonska, ktorí  študujú u nás a ktorým „naša“ Karička učarila.  Námestie od Dómu sv. Alžbety po Immakulatu  zakvitlo krojmi z celého Slovenska.  Z  965 tancujúcich sa vytvorilo 105 karičiek, čím sa vytvoril rekord v tancovaní tohto tanca. Netancovala sa len typická dievčenská Karička, ale aj parobské karičky a to: Sarku raz a Bašistovská. Hlavným sponzorom tohto podujatia bola Michalovská Karička. Toto podujatie by sa nezaobišlo bez hlavného organizátora FS Železiar a p. Vladimíra Urbana, ktorý nás na túto „tancovačku“ do Košíc pozval. Naše dievčatá odchádzali z Európskeho hlavného mesta kultúry 20l3 s tým, že si košickú choreografiu zatancujú na domácom javisku. Okrem stúh do vlasov, ktoré dostal každý účinkujúci a   dobrej nálady  si doniesli aj veľa dobrých spomienok  na toto podujatie. Nuž..., kto z nás sa môže pochváliť, že  sa zúčastnil tvorby  rekordu pri tancovaní Karičky?