• Humenné-Srdcom-Pohybom

• Dňa 17.6.2023  SZUŠ Múza v spolupráci s mestom Humenné pripravila  celoslovenskú tanečnú súťaž Humenné-Srdcom-Pohybom, o pohár primátora mesta Humenné.

Súťaž bola otvorená pre všetky ZUŠ, SZUŠ, tanečné súbory CVČ, ZŠ a amatérske súbory.              Na priebeh súťaže dohliadala odborná porota.

Tanečná súťaž bola rozdelená na veľké a malé choreografie a na sóla a duá.                                Súťažilo sa v tanečných kategóriách: moderný tanec - contemporary, ľudový  tanec a jazzový tanec.

Súťažilo sa vo vekových kategóriách:  Deti A: 4 - 6rokov, Deti A1: od 7 do 8 rokov, Deti B: 9 – 11 rokov, Juniori: 12 – 15 rokov  a v kategórii: Mládež: 15 – 18 rokov.

Do kategórie Deti bolo prihlásených 12 súťažných choreografií. V kategórii Juniori sa predstavilo 30 súťažných choreografií a v kategórii Mládež bolo 17 choreografií.

ZUŠ Mierová Humenné sa do tejto súťaže zapojila spolu s 3 choreografiami.  Žiaci vyuč. Ľubice Hodovancovej súťažili vo vekovej kategórii Juniori: 12-15 rokov.                                               DFS Kolovrátok sa predstavil s malou choreografiou - ľudový tanec : „Čardáš z Parchovian“ , ktorá získala cenu a strieborné pásmo. (súťažiaci: Beňo Tobiáš, Gajovská Zuzana, Kuľha Anton a Paceková Júlia)

V kategórii Juniori: 12 – 15 rokov, sólo contemporary – choreografia „Zima“ získala v podaní žiačky Zuzany Gajovskej 4/2B, cenu a diplom v bronzovom pásme.                                                       V kategórii Juniori: 12 – 15 rokov, sólo contemporary - choreografia: „Jar“  získala cenu a diplom v bronzovom pásme v prevedení Júlie Pacekovej 1/II.st.                                                        Aj tieto choreografie pripravila vyuč. Ľubica Hodovancová.

Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme k umiestneniu a prajeme veľa síl v odovzdávaní ľudových tradícií a šírení dobrého mena našej ZUŠ a tanečného odboru.

• RECYKLOMÓDA

• Žiaci výtvarného odboru pod vedením vyučujúcej BA Hons. Silvie Varčovej sa zapojili do projektu „Recyklomóda“, ktorý vyhlásilo Ministerstvo životného prostredia spolu s Environmentálnym fondom.

Ich spoločná práca bola ocenená zaujímavým darčekom:

-------------------------------------------------------------------------------------------------

Dobrý deň,

v prvom rade by sme sa Vám chceli poďakovať za zapojenie sa do projektu „Recyklomóda“. Veľmi si vážime, že pomáhate žiakom vytvoriť si pozitívny vzťah k životnému prostrediu, a preto sa Ministerstvo životného prostredia spolu s Environmentálnym fondom rozhodlo odmeniť zúčastnených žiakov voľnými vstupmi do ZOO Bojnice.

Ako ste nás informovali, posielame Vám v elektronickej forme 11 vstupov pre deti do 15 rokov + 11 vstupov pre dospelých

Dúfame, že si výlet do ZOO Bojnice užijete a že sa budete aj naďalej podieľať na zvyšovaní povedomia o dôležitosti ochrany životného prostredia u detí.

Daniela Godová
            odbor protokolu | kancelária ministra

• Základná umelecká škola Petra Breinera

•

Našej škole bol udelený certifikát, ktorý oprávňuje používanie čestného názvu ZUŠ Petra Breinera.

Milí kolegovia, želám Vám veľa úspechov v Základnej umeleckej škole Petra Breinera. D. Polovková

• Úspech na celoslovenskej klavírnej súťaži ,,Pianoforte" v Starej Ľubovni

• ​​​​

🎹🎼🎵

Naša šikovná klaviristka Evka Ivancová získala dňa 25. 5. 2023 Zlaté pásmo 🥇v 3. kategórii a cenu za najlepšiu interpretáciu skladby 21. storočia (Carol Klose: Northwoods Toccata) na celoslovenskej súťaži v hre na klavíri v Starej Ľubovni.

Ocenenie za kvalitnú prípravu žiačky dostala aj učiteľka našej ZUŠ Tatiana Oleksíková, DiS. art.

V 1. kategórii  súťažila aj Nina Džupinová z triedy p. uč. Miroslavy Hanákovej, ktorej bolo udelené čestné uznanie.

Ďakujeme, všetkým srdečne blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov. 👏👏👏

Na fotografiách: Evka Ivancová a Ninka Džupinová

• MOYZESOV SLÁVIK 2023

• Ďalšie úspechy v speváckom oddelení.

Dňa 18. mája 2023 sa v ZUŠ M. Moyzesa v Prešove uskutočnil 9. ročník regionálnej súťažnej prehliadky v speve ľudových a umelých piesní žiakov ,,ZUŠ Moyzesov slávik,,.

Súťaže sa zúčastnilo 40 súťažiacich, ktorých hodnotili hlasoví pedagógovia Súkromného konzervatória v Prešove.

Našu školu reprezentovali žiaci z triedy Mgr. Lenky Ivancovej:

Anna Morochovičová – ZLATÉ PÁSMO v A. kategórii

Bernadeta Vachulová – BRONZOVÉ PÁSMO v A. kategórii

Martin Harakaľ – BRONZOVÉ PÁSMO v B. kategórii

Z triedy Mgr. Viktórie Demkovej žiačka:

Viktória Vasilenková – získala ZLATÉ PÁSMOCENU POROTY v B. kategórii

Všetkých súťažiacich sprevádzala na klavíri Tatiana Oleksíková, DiS.art.

Srdečne blahoželáme!

• Krajinársky kurz žiakov výtvarného odboru

• V dňoch 24. - 25. mája 2023 sa žiaci výtvarného odboru zúčastnili so svojimi triednymi učiteľmi PaedDr. M. Horečným a Mgr. D. Zalaiovou tvorivého pobytu v Zámutove. Cieľom tohto podujatia bolo zdokonaliť sa v kresbe podľa skutočnosti, hľadať inšpiráciu v prírode a získať skúsenosti, ako pracovať v plenéri.