• Hudobný odbor

• Hudobný odbor našej školy je najpočetnejší.

Škola ponúka štúdium pre deti predškolského, školského veku a štúdium pre dospelých. Vyučovanie prebieha  individuálnou formou. Žiaci svoje tvorivé schopnosti majú možnosť rozvíjať v štvorručnej, komornej, súborovej hre – súbor zobcových fláut, gitarový súbor, ľudový súbor Kolovrátok, spevácky zbor a orchestrálnej hre – akordeónový orchester Rondo, ale aj v školskom orchestri a školskej kapele

Hudobný odbor  má štyri stupne štúdia:

prípravné štúdium  (dĺžka štúdia 1 - 2 roky)

základné štúdium - prvý stupeň - skladá sa z 2 častí:

1. časť (dĺžka štúdia - 4 roky)  a 2. časť (dĺžka štúdia - 4 roky)

základné štúdium - druhý stupeň (dĺžka štúdia 4 roky)

štúdium pre dospelých (dĺžka štúdia 4 roky)

Žiaci môžu študovať:

• spev
          • hru na husle, violu, kontrabas
          • hru na klavíri, keyboarde, organe
          • hru na gitare
          • hru na akordeóne
          • hru na trúbku, pozaunu, tubu
          • hru na zobcovú flautu, priečnu flautu, klarinet, saxofón
          • hru na bicích nástrojoch
          • hru na cimbale

HUDOBNÝ ODBOR PONÚKA

- Vieš o tom, že: - zvuk môže byť aj hudobný,

- hudobné zvuky sú tóny,

- tóny vieme zapísať písmenami - notami?

Príď sa o tom presvedčiť v štúdiu hudobného odboru našej školy.

- Spoznáš zaujímavú abecedu – hudobnú. Jej písmená premeníš na príjemné tóny rôznych hudobných nástrojov: klavíra, akordeónu, keyboardu, huslí, gitary, organu.

- Ak Ťa trápia zdravotné problémy s dýchacími cestami, Tvojimi „lekármi“ môžu byť zobcová flauta, priečna flauta, trúbka, saxofón. Je naozaj pravdou, že tieto nástroje uzdravili už nie jedno dieťa.

- Najvzácnejším „hudobným nástrojom“ sú hlasivky. Vďaka ním môžeme rozprávať a spievať. Aj spev môžeš u nás vycvičiť do kvality, ktorá Ťa raz môže priviesť k víťazstvu v niektorej z popredných súťaží, ako Super Staar, The Voice, alebo Česko – Slovensko hľadá talent.

- Vyťukávaš si prstami ruky, podupávaš rytmus piesní, ktoré počuješ?

Príď tieto rytmické schopnosti rozvinúť v hre na bicích nástrojoch. Sú súčasťou veľkých orchestrov a tiež, bez nich nehrá žiadna kapela tanečnej, či populárnej hudby.

- Je radosťou vidieť a počuť spievať a hrať viacerých spevákov a hráčov spoločne. Aj takúto možnosť ponúkame v rámci súborov a orchestrov školy: akordeónového, súboru zobcových fláut, gitarového, školského orchestra, školskej kapely a speváckeho zboru.

- Ak si súťaživý, tešíme sa na Teba. Naši učitelia Ťa pripravia na celoslovenské a medzinárodné súťaže.

- Žiaci našej školy účinkujú na mnohých podujatiach mesta a aj v zahraničí.

- V našom odbore sa naučíš nielen hrať na hudobný nástroj, ale oboznámiš sa aj s dejinami hudby.

- Pri všetkých hudobných činnostiach budeme rozvíjať Tvoju tvorivosť, ktorá bude Tvojím kapitálom aj v bežnom živote.

súbor zobcových fláut                                           komorný spevácky zbor

akordeónový súbor Rondo

školská kapela                                            školský orchester