• Literárno - dramatický odbor pozýva záujemcov

• Nový školský rok prináša aj nové začiatky....

Ak chceš aj Ty študovať u renomovanej pedagogičky Evy Jacevičovej, neváhaj a prídi na prijímacie talentové skúšky literárno-dramatického odboru.

Môžeš si pripraviť naspamäť krátky textík, alebo sa jednoducho porozprávame.

• Výsledky prijímacích skúšok

• Ak ste zabudli alebo stratili priradený kód, zavolajte na sekretariát školy, č. t. 057/7752602, alebo napíšte mail na: zastupkyna2@zushumenne.sk

Výsledky budú vyvesené v budovách školy.

• Z DÔVODU HODNOTIACEJ PORADY SA DŇA 27.06.2024 /ŠTVRTOK/ NEBUDE VYUČOVAŤ.

VÝDAJ VYSVEDČENÍ BUDE DŇA 28.06.2024  OD 8.30 HOD. DO 14.00 HOD.

• Street art session

• Našim programom sme prispeli k Športovým dňom mesta Humenné.

Predstavili sa žiaci hudobného odboru v sólovej a komornej hre, odzneli skladby rôznych žánrov ako: klasická hudba, pop music, ľudová hudba, ale aj filmová hudba. Zaspievali tiež naši talentovaní speváci.

Ďakujeme mestu Humenné za priestor na prezentáciu nášho umenia.

• Tanečný koncert "Aj to sme my"

• Dňa 10. júna sa v divadelnej sále Mestského kultúrneho strediska predstavili žiaci tanečného odboru z tried p. učiteliek Juliany Janitorovej, Dis. art a Ľubice Hodovancovej. Diváci si mohli vychutnať rôzne tanečné štýly v podaní našich najmladších, starších tanečníkov aj absolventov tanečného odboru. Tanečné vystúpenia obohatili speváčky A. Morochovičová, K. Pristášová a K. Jenčíková z triedy Mgr. Lenky Ivancovej, Dis. art. Zároveň sme sa rozlúčili s našou dlhoročnou kolegyňou Ľubicou Hodovancovou, ktorej ďakujeme za jej čas a úsilie. Poďakovanie patrí aj Juliane Janitorovej, Dis. art., ktorá koncert organizačne zabezpečila.

Foto: Tlačové MsÚ

• ,,Cesta čiary 2024"

• V celoslovenskej výtvarnej súťaži ,,Cesta čiary 2024" sa umiestnila Ninka Mikušová z triedy Mgr. Drahoslavy Zalaiovej v bronzovom pásme. Blahoželáme.

• Slávnostné vyradenie absolventov a absolventský koncert

• Dňa 06. júna sa v priestoroch humenského kaštieľa uskutočnilo slávnostné vyradenie absolventov spojené s absolventským koncertom. Predstavili sa žiaci hudobného a tanečného odboru. Všetci podali kvalitné výkony a publikum sa im odmenilo veľkolepým potleskom. Absolventom gratulujeme a prajeme im ďalšie úspechy.

Foto: Denisa Belančatová

• PRACOVNÁ PONUKA

• Voľná pracovná ponuka na pozícii:

učiteľka tanečného odboru. Minimálne požadované vzdelanie: absolutórium na konzervatóriu.

Nástup: september 2024, na plný úväzok.

• PRACOVNÁ PONUKA

• Voľná pracovná ponuka na pozícii: učiteľ hry na gitaru. Minimálne požadované vzdelanie: absolutórium na konzervatóriu. Nástup: september 2024. Hra na elektrickej gitare vítaná.

• “MOYZESOV SLÁVIK”

• Dňa 23. mája 2024 sa na ZUŠ M. Moyzesa v Prešove uskutočnil 10. ročník súťažnej prehliadky v klasickom speve umelých a ľudových piesní žiakov ZUŠ “MOYZESOV SLÁVIK”.                                                                  Našu školu reprezentovali šikovné a talentované žiačky DANIELKA HUDÁKOVÁ a ANIČKA MOROCHOVIČOVÁ, ktoré získali najlepšie ocenenia - zlaté pásma v A. kategórii (7-9 rokov).
            Žiačky pripravovala Mgr. Lenka Ivancová, DiS.art. a na klavíri doprevádzala Tatiana Oleksíková, DiS.art.
            Všetkým srdečne blahoželáme !

• Krajinársky kurz v Zámutove

• V dňoch 23. a 24. mája 2024 sa žiaci výtvarného odboru zúčastnili so svojimi pedagógmi tradičného krajinárskeho kurzu v Zámutove. V príjemnom prostredí vytvorili mnoho návrhov na ďalšie spracovanie, ale aj hotové diela. Tvorivé prostredie ich vyprovokovalo k výkonom, ktoré môžu ďalej rozvíjať. Ďakujeme Združeniu rodičov a priateľov ZUŠ Petra Breinera za finančnú podporu tohto podujatia.