• 2019/2020

• VESMÍR OČAMI DETÍ 2020, celoslovenská výtvarná súťaž

Viktória Vrábľová, 1. miesto v kategórii umeleckých škôl

Gratulujeme našej žiačke VIKTÓRII VRÁBĽOVEJ z triedy PaedDr. Martina Horečného za úspešnú reprezentáciu školy v celoštátnej súťaži VESMÍR OČAMI DETÍ 2020. Jej práca bola odbornou porotou ocenená 1. miestom v kategórii umeleckých škôl.

Prajeme ešte veľa tvorivých úspechov.

Škola umeleckého priemyslu,Kežmarok

Dňa 13. 3. 2020 sa v Kežmarku uskutočnila vernisáž výstavy a vyhodnotenie súťaže MOJE (NE)ISTOTY 2020 realizovanej pod záštitou predsedu PSK a štátneho tajomníka MŠ. Do súťaže bolo prihlásených 163 prác z 29 škôl zo Slovenska. V kategórii umeleckých škôl boli udelené 3 ocenenia a naša žiačka Kristína Trešňáková z triedy PaedDr. Martina Horečného získala 1. cenu.

Gratulujeme a prajeme ešte veľa tvorivých úspechov.

Vesmír očami detí 2020

Potešili nás výsledky okresného kola súťaže Vesmír očami detí 2020

Do celoslovenského kola postupujú, z kategórie ZUŠ, tieto práce našich žiakov:

IV. kategória - základné umelecké školy - 1. - 4. roč. ZŠ

Z triedy Mgr. Jitky Frívaldskej:

Filip Albičuk, Vesmírne príšerky, Zoran Ivanov, Ufo znovu pristálo, Kristián Korpaš, Kozmické mesto, Ema Kuliková, Vesmírne mesto, Hana Surničinová, Na kolobežke

V. kategória - základné umelecké školy - 5. - 9. roč. ZŠ

Z triedy PaedDr. Martina Horečného

Soňa Čisľáková, Zelený mužíček ťa sleduje, Kristína Trešnáková, Portrét kozmonauta, Viktória Vrábľová, Svojka s ufónom (selfie)

Z triedy Mgr. Drahoslavy Zalaiovej: Ela Haburajová, Človek poznáva vesmír

Blahoželáme žiakom aj učiteľom a prajeme úspešné reprezentovanie okresu Humenné na

celoslovenskom kole.

Výtvarná a fotografická súťaž MOJE (NE)ISTOTY 2020

Škola umeleckého priemyslu, Kežmarok

Dňa 13. 3. 2020 sa v Kežmarku uskutoční vernisáž výstavy a vyhodnotenie súťaže s názvom „MOJE (NE)ISTOTY 2020“, realizovanej pod záštitou predsedu PSK a štátneho tajomníka Ministerstva školstva SR. Do súťaže bolo prihlásených 163 prác z 29 škôl zo Slovenska.

Srdečne gratulujeme a prajeme ešte veľa tvorivých úspechov.

SHOW CUP v Košiciach

V nedeľu, dňa 16. 2 .2020, sa žiacky tanečného odboru z triedy uč. Ľubomíry Chalachanovej, DiS. art., zúčastnili celoslovenskej tanečnej súťaže SHOW CUP v košickej Kunsthalle.Mladšie žiačky (4. a 5. ročník) získali 1. miesto s folklórnou choreografiou 'Ivanku, Ivanku', a scénické duo piatačok 'Between us' (T. Harajdová, A. Vasilcová) získalo taktiež 1. miesto.

Vo večerných hodinách súťažili juniorky v kategórii scénický tanec. Duo 'Alive' (V. Adamčíková, N. Gombárová) získalo 1. miesto.

Sólo Viktórie Adamčíkovej 'Find me' získalo 2. miesto a sólo Radky Pažurovej 'Dotyk' 4. miesto.

Všetkým srdečne blahoželáme a tešíme sa z úspechu :)

H/AMFO R.SPIELMANNA 2020

Dňa 30.1.2020 sme sa vo Vihorlatskom múzeu v Humennom zúčastnili slávnostnej vernisáže fotografickej súťaže,v ktorej boli ocenené 1.miestami aj naše študentky Adela Šalatová a Emma Sivá z triedy PaedDr. Martina Horečného. Študentky súťažili v kategórii Cykly a seriály.

(Foto : ocenená A.Šalatová a naše víťazné fotografie )

Srdečne blahoželáme

Máme víťaza medzi moderátormi kraja

V Divadle Jonáša Záborského v Prešove sa v piatok 25. 10. 2019 konalo

krajské kolo  súťaže moderátorov, t.j. postupovej súťaže študentov stredných

a vysokých škôl.

Každý súťažiaci sa predstavil v štyroch súťažných disciplínach:

I.   príprava a interpretácia spravodajského textu

II.  vytvorenie a interpretácia reklamného textu

III. rozhovor so zaujímavým človekom

IV. moderovanie vlastnej relácie

Martin Mihaľov si pripravil krátky blok aktuálnych správ, reklamu na stránku,

ktorá poskytuje pomoc pri hľadaní práce, do vlastnej relácie priviedol mladú

humenskú autorku poézie Betku Gajarskú, bývalú žiačku literárno-dramatického

odboru. Interview s ňou o jej knihe Úlomky duše prinieslo zaujímavú výpoveď

o potrebe hľadať životné hodnoty.

Žiak druhého stupňa literárno-dramatického odboru

Martin Mihaľov získal 1. miesto v  I. kategórii do 18 rokov.

Pôjde ďalej súťažiť na celoštátne kolo do Banskej Bystrice.

Žiaka pripravila a príspevok zo súťaže napísala PhDr. Eva Jacevičová.

Srdečne blahoželáme!!!