Odbory Fotoalbum Orgány školy Z histórie školy Napíšte nám Mapa
Nedeľa 17. 12. 2017
Počet návštev: 851601

Ďakujeme firme Alpina a najmä pani Ľuboslave Košickej za skrášlenie exteriéru našej školy.

Ďakujeme:

Sponzori

Sponzori:

Prihlasovacie meno:
Heslo:
komunikujem so serverom, počkajte prosím

Ďalšie novinky

Vitajte na stránke Základnej umeleckej školy na Mierovej ulici

Na tejto stránke sa dozviete nielen informácie zo 60-ročnej histórie tejto najstaršej umeleckej inštitúcie v našom regióne, ale aj najnovšie informácie o škole, fotoalbum z našich podujatí a všeličo iné.

Nájdete nás aj na facebooku: https://www.facebook.com/ZUSMierovaHE/

Najnovšie informácie

• Vianočný koncert s názvom Od Lucie do Vianoc sa uskutočnil dňa 13. decembra 2017 v Dome kultúry v Humennom. Bol rozdelený na 2 časti. V prvej časti koncertu diváci mali možnosť vidieť ako to vyzeralo v minulosti - zvyky a tradície na Luciu, na Štedrý deň. Túto časť pripravila učiteľka tanečného odboru Ľubica Hodovancová so svojimi žiakmi. Herecky sa zapojili aj učitelia hudobného odboru Daniela Rišková, DiS. art. a Mgr. art. Marek Belančat. Moderátorkou koncertu bola žiačka literárno-dramatického odboru Annamária Bajcurová.Druhá časť koncertu patrila žiakom hudobného, literárno-dramatického a tanečného odboru.Nádhernú scénu pripravili učitelia výtvarného odboru - PaedDr. Igor Hanák a PaedDr. Martin Horečný.

• V tomto predvianočnom období naši žiaci absolvujú mnohé vystúpenia.Dňa 12.12.2017 sa konalo Mikulášske vystúpenie pre SZPB. Vystúpenia sa zúčastnili žiačky: Zojka Vasilková, Ľudka Repková, Miška Kalaninová, Kristína Stemnická a Zuzka Hančárová (z triedy uč. M. Berešovej, DiS. art., V. Suchej, DiS. art., R. Blichovej, DiS. art. a M. Hrubovčáka, DiS. art.). Svojou hrou na keyboarde a priečnej flaute dojali prítomných až k slzám. V závere vystúpenia sa žiačkam a učiteľom ZUŠ poďakovala tajomníčka SZPB pani G. Rosičová a poslankyňa mestského zastupiteľstva v Humennom, pani M. Cehelská. Žiačky za svoje vystúpenie boli odmenené aj vecným darčekom.

• V triede literárno-dramatického odboru sa 11. decembra 2017 stretli deti z materskej škôlky na Mierovej ulici s niekoľkými osobnosťami, ktoré dokážu a chcú zapaľovať záujem o čítanie. Preto sa s radosťou zapojili do projektu, ktorý sa šíri po mestách a mestečkách Slovenska, do projektu, nad ktorým prevzal záštitu aj pán prezident Kiska.

Milé a podnetné stretnutie detí a čítajúcich hostí trvalo celú hodinku a bolo plné emócií a príbehov, ktoré si so sebou priniesli čítajúci hostia. Ušľachtilý projekt vznikol vďaka pani Viere Kučerovej, v našich priestoroch ho uvádzala koordinátorka projektu pani Marica Harčaríková, pedagogička herectva a pantomímy z prešovského Súkromného konzervatória D. Kardoša.

• Všetkých srdečne pozývame na vianočný koncert našej školy s názvom Od Lucie do Vianoc,

ktorý sa uskutoční dňa 13. decembra 2017 o 16,30 hod. v divadelnej sále Domu kultúry.

"Od Lucie do Vianoc, každá noc má svoju moc..."

• Aj naša škola sa zapojí do projektu Celé Slovensko číta deťom, a to dňa 11. decembra 2017 od 10.00 hod. v triede č. 22 v budove našej školy na Mierovej ulici.Tešíme sa na deti z materskej školy aj na vzácnych hostí:spisovateľ Milan Zelinka,redaktorka TV JOJ Jana Veľasová, recitátorka a lektorka Soňa Pariláková, naša pedagogička literárno-dramatického odboru Eva Jacevičova a pedagogička Súkromného konzervatória D. Kardoša v Prešove Marica Harčariková.

• Do galérie Mikulášsky koncert pre deti z MŠ boli pridané fotografie.

Koncert pre deti z materských škôl pripravujú každoročne učiteľky Mgr. Jana Dobrančinová, DiS. art - predstaviteľka anjela a Mária Berešová, DiS. art. - predstaviteľka čerta v spolupráci s učiteľmi hudobného, literárno-dramatického a tanečného odboru.

Scénu pripravili učitelia výtvarného odboru.